SZKOLNA AKCJA „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

     W marcu w naszej szkole przeprowadzona została akcja „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”. Akcji towarzyszyły dwa konkursy: konkurs czytelniczo – plastyczny „Warto czytać” adresowany do uczniów klas IV – VIII oraz konkurs  „Mistrz pięknego czytania”, w którym udział wzięli uczniowie klas II – VIII.

Konkurs czytelniczo – plastyczny „Warto czytać” polegał na wykonaniu dowolną techniką plakatu w formacie A3, który wskazywał korzyści z czytania. Konkurs rozstrzygnięty został 23 marca. Laureatami w tym konkursie zostali:
I miejsce: Julia Pluta, Mirella Sain;
II miejsce: Aleksandra Żuk, Jagoda Kula;
III miejsce: Karolina Tomasik,  Łucja Barłowska;
wyróżnienia: Kamil Sokołowski, Damian Jarosz, Maja Łagowska.

Konkurs „Mistrz pięknego czytania” przeprowadzony został 27 marca. Do konkursu zgłosiło się 19 uczniów z klas: II, III, IV, V oraz VIII. Każdy uczestnik prezentował dowolny, wybrany przez siebie tekst zawierający dialog. Podczas czytania komisja konkursowa oceniała: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość, dykcję i interpretację czytanego tekstu oraz emocjonalną stronę przekazu.
Tytuł „Mistrz pięknego czytania” otrzymali”
kategoria I – klasy II – III: Blanka Ataman
                                           Martyna Kwolek
kategoria II – klasy IV – V: Julia Stochla
kategoria III – klasy VI – VIII: Wiktoria Pieczonka
wyróżnienie otrzymała: Daria Porada

   28 marca wszyscy chętni uczniowie mogli przynieść do szkoły swoją ulubioną książkę i w ciekawy sposób zachęcić swoich kolegów i koleżanki do sięgnięcia po nią i przeczytania. Chętnych uczniów zaproszono do pamiątkowego zdjęcia.

    Wszystkim osobom, które włączyły się do szkolnej akcji „ JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” oraz osobom nagrodzonym i laureatom konkursów dziękujemy za udział i gratulujemy.

Galeria Foto

Małgorzata Mikłoś
Joanna Babula
Sylwia Drzał
Joanna Durak

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.