Laboratoria Przyszłości

 

W ramach projektu „ Laboratoria przyszłości” nasza szkoła otrzymała wsparcie na zakup wyposażenia salki gastronomicznej. Nowoczesny sprzęt pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania. W miesiącu wrześniu klasa 6 na lekcji techniki uczyła się jak przygotować zdrowe i kolorowe tortille.

 

Galeria Foto

 

    W ramach projektu „ Laboratoria przyszłości” uczniowie klasy V w miesiącu październiku rozpoczęli pierwsze zajęcia krawieckie. Uczniowie poznali zasady BHP obowiązujące w szkolnej pracowni, by spędzać w niej czas bezpiecznie. Zapoznali się również z wyposażeniem sali oraz poznali budowę maszyny do szycia i jej obsługę. Uczniowie poznali podstawy szycia ręcznego i podstawowe ściegi.

W miesiącu listopadzie na zajęciach lekcji techniki uczniowie zapoznali się z działaniem drukarki 3D. Pierwszym wydrukom towarzyszyły niemałe emocje. Skorzystaliśmy z gotowych modeli breloczków.

Galeria Foto

 

 

 

 

Grudzień rozpoczęliśmy pracowicie. Nasi najmłodsi – uczniowie klasy I szkoły podstawowej  podjęli dziś pierwsze próby fotografowania. W ramach zajęć na świetlicy mogli udokumentować przy pomocy aparatu fotograficznego swoje prace konstrukcyjne z klocków Lego. Wykorzystując zakupione w  ramach programu „Laboratoria Przyszłości” pomoce- oświetlenie Softbox, statyw, aparat fotograficzny uczniowie mogli sfotografować skonstruowane przez siebie przedmioty. Zabawa światłem oraz różne perspektywy z których można było spojrzeć i utrwalić w pamięci aparatu obraz konstrukcji, dostarczyły dzieciom wiele radości i zaspokajały ciekawość.  

Galeria foto

Radosław Sworszt

    W miesiącu  lutym dzieci z IV grupy przedszkolnej odwiedziły pracownię druku 3D. Dzieci zapoznały się z wyglądem drukarki oraz jej pracą. Miały okazję zobaczyć jak drukarka wykonuje druk 3D.

Galeria Foto

Justyna Wajda

 

 

 

    W miesiącu marcu w naszej szkole odbyła się Akcja Międzynarodowy Dzień Kolorów. W akcji brali udział uczniowie klas I – VIII. Uczniowie poszczególnych klas ubrali się w wylosowany przez siebie  kolor. Aby uwiecznić ten dzień, każda klasa została sfotografowana, a w tym celu wykorzystaliśmy właśnie aparat fotograficzny zakupiony w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.  

Damian Żyszkiewicz

 

 

W ramach projektu „Laboratoria przyszłości” uczniowie klasy 3 korzystali z nowego międzyprzedmiotowego rozwiązania LEGO® Education SPIKE Essential dla uczniów klas 1–3 szkół podstawowych do nauki przedmiotów STEAM, składającego się z zestawu klocków z szeroką gamą elementów LEGO® i inteligentnego sprzętu, a także intuicyjnej aplikacji SPIKE. LEGO® Education SPIKE Essential to rozwiązanie, które angażuje uczniów w praktyczne badanie koncepcji STEAM, jednocześnie przyczyniając się do umiejętności czytania i pisania, matematyki i rozwoju społeczno-emocjonalnego.   W czasie zajęć uczniowie tworzyli atrakcyjne, interaktywne modele, łącząc inteligentny koncentrator, silniki, matrycę świetlną i czujnik koloru – aby ożywić koncepcje STEAM, wykorzystywali codzienne motywy, powiązane minifigurki o różnych osobowościach i znane elementy konstrukcyjne LEGO®, aby rozwiązywać problemy poprzez opowiadanie historii.

   Ewa Demków

Galeria foto

 

    W miesiącu maju odbyły się zajęcia kulinarne w ramach lekcji techniki w klasie VI. Uczniowie robili ciasto na naleśniki pod okiem nauczycieli – pani Justyny Wajdy oraz pana Radosława Sworszta. Uczniowie przynieśli produkty do przygotowania ciasta oraz ulubione dodatki do dekoracji, natomiast sprzęt do przygotowania i smażenia naleśników wykorzystano z projektu LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI.

Zajęcia przyniosły dzieciom ogromną frajdę.

Fotorelacja z lekcji

Justyna Wajda 

Radosław Sworszt

      Wykorzystanie technologii druku 3D w szkole zwiększa praktyczne umiejętności ucznia w procesie projektowania, zainteresowanie naukami ścisłymi oraz rozumienie przestrzeni trójwymiarowej. Praca w programach graficznych i modelowanie 3D to rozwój myślenia przestrzennego, udział w procesie tworzenia. 

     

          W miesiącu czerwcu uczniowie klasy V poznali możliwości oprogramowania Skriware służącego do modelowania przestrzennego, czyli 3D Playground. Samodzielnie tworzyli modele wykorzystując swoje kreatywne myślenie. Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie zdobywają umiejętności z zakresu wymiarowania i modelowania przestrzennego.

Justyna Wajda

Możliwość komentowania została wyłączona.