ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZEJ SZKOLE.

  Od wielu lat, 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W 1973 r., dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole, z okazji tego święta zorganizowany został konkurs Życzliwość i kulturalne zachowanie moją wizytówką”. Konkurs polegał na wyłonieniu z każdej klasy ucznia kulturalnego i życzliwego. Tytuł osoby życzliwej zdobyli:

klasa I – Antonina Rostocka
klasa II – Blanka Ataman
klasa III – Alicja Bednarz
klasa IV – Jakub Szozda
klasa V – Szymon Kremski
klasa VI – Łucja Barłowska
klasa VII – Maksymilian Laszczuk
klasa VIII – Wiktoria Wołos

Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy!

Dołączając do grona życzliwych uczniowie naszej szkoły tego dnia przyszli ubrani na żółto.  Samorząd Uczniowski dla całej społeczności szkolnej przygotował uśmiechnięte emotki, które były przyklejane do stroju. Uczniowie mogli również wylosować miłe słowa, zwroty, które można było zatrzymać lub przekazać dalej koleżance, koledze. Dla uczniów przygotowana została również mini  fotobudka. Tego dnia każdy chętny uczeń z uśmiechem na twarzy mógł zrobić sobie zdjęcie.

Dzień 21 listopada był zatem dniem szczególnym. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Bądźmy więc życzliwi codziennie,
a nie tylko od święta.

GALERIA ZDJĘĆ Z MINI FOTOBUDKI

Małgorzata Mikłoś
Damian Żyszkiewicz

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.