DZIEŃ RODZINY


27 maja 2017 r.

W sobotę 27 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14.00 na sali gimnastycznej, gdzie zgromadzeni rodzice, przedstawiciele gminy, nauczyciele i uczniowie obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Najpierw zaprezentowali się chłopcy i dziewczynki z klas I-III SP. Były wiersze i piosenki dla rodziców, a dziewczynki z klas II, IIIa i IIIb zachwyciły widzów uroczym tańcem „Balet w pąkach kwiatów”.

Nie mniejsze wrażenie na oglądających zrobił perfekcyjnie zatańczony przez uczniów gimnazjum polonez. Jednak największym zaskoczeniem dla wszystkich była zabawna inscenizacja „Rzepki”  J. Tuwima w wykonaniu rodziców uczniów z kl. II i IIIb.

Na zakończenie tej części imprezy wszyscy podziwiali parę taneczną ze szkoły tańca sportowego Anny Niedzielskiej „Aksel”– wicemistrzów Polski w tańcu towarzyskim, którzy zaprezentowali wiązankę tańców latynoamerykańskich.

Następnie obchody Dnia Rodziny przeniosły się na boiska „Orlik”, gdzie dzieci i rodzice rywalizowali w grach i zabawach sportowych oraz w konkursach plastycznych. Można było tworzyć dzieła artystyczne farbami na papierze lub kolorową kredą na asfalcie. Dla małych naukowców zaś przygotowano kącik chemiczno-przyrodniczy, gdzie mogli wykonać proste doświadczenia przy użyciu substancji dostępnych w każdej kuchni lub obejrzeć komórki roślin pod mikroskopem.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *