WYCIECZKA KLASY VIII i VII W BIESZCZADY

       Bieszczady to wciąż jeden z piękniejszych i  jeszcze mało poznanych zakątków Polski. Wiele osób ceni sobie tutejszy niezwykły krajobraz, brak wielkich ośrodków miejskich i nieco mniejszy ruch niż w innych regionach turystycznych. To właśnie w tą część Polski, 30 maja 2023 roku, wybrali się uczniowie klasy VIII i VII wraz z nauczycielami: Panią Małgorzatą Mikłoś, Panem Damianem Żyszkiewiczem i Panem Radosławem Sworsztem.

      Uczniowie zwiedzili zaporę wodną w Solinie, która jest jedną z największych i najważniejszych budowli hydrotechnicznych w Polsce. Jest ona zarówno źródłem energii elektrycznej, jak i ważnym elementem ochrony przed powodzią. Podczas przejazdu kolejką gondolową mieli możliwość podziwiania przepięknych bieszczadzkich krajobrazów pomiędzy górami Plasza oraz Jawor, wzdłuż zapory wodnej.

        Kolejna atrakcja turystyczną z której skorzystali nasi uczniowie to Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe w Uhercach Mineralnych.  Przejazd drezynami poruszanymi siłą mięśni na trasie liczącej 12 km wzbudził wiele emocji i radości i na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Atrakcją tego regionu jest również wodospad na Olszance.  To przepiękne miejsce również zobaczyli nasi uczniowie.  Wyjazd zakończyliśmy wizytą w pizzerni.   Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Małgorzata Mikłoś

Fotorelacja

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.