UDZIAŁ SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU W OGÓLNOPOLSKIEJ INICJATYWIE „POLA NADZIEI”

  W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej w Łące po raz pierwszy dołączyli do organizowanej na rzecz Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci inicjatywy „Pola Nadziei”.

Inicjatywa ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tą opiekę zapewniają. W ramach inicjatywy „Pola Nadziei” w dniach 21-22 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły prowadzili kwestę na rzecz chorych dzieci w sklepie AUCHAN – KRASNE, a 23 kwietnia 2023 r. w Parafii pod wezwaniem św. Onufrego w Łące. Kwestę pod opieką nauczycieli  Pani Eweliny Pietruszki, Pani Małgorzaty Mikłoś i Pani Sylwii Drzał  prowadzili uczniowie klasy VIII należący do szkolnego koła wolontariatu.

Za symboliczny datek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci wolontariusze wręczali naklejki ora żonkile –  symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej.

Wszystkim osobom, a w szczególności mieszkańcom Łąki, którzy przyłączyli się do akcji i okazali wielkie serce bardzo dziękujemy.

Galeria Foto

Małgorzata Mikłoś
Ewelina Pietruszka
Sylwia Drzał

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.