Uczniowie klasy I i III wzięli udział w przedstawieniu pt. „Detektyw Pozytywka” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Pełny humoru spektakl odbył się 5 listopada 2024 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Tytułowy detektyw Pozytywka rozwiązuje z dziećmi z kamienicy, w której mieszka oraz ze zgromadzoną publicznością szereg zagadek. Wspólnie ustala co się stało ze skarpetkami w delfiny, piaskiem z piaskownicy, rozbitym wazonem pani Majewskiej czy kto robi na złość dozorcy Mietkowi. Ponadto nie zabrakło typowo edukacyjnych akcentów spektaklu, m.in. że należy myć owoce i warzywa przed ich spożyciem oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Magdalena Sady-Pytko











