MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze to święto jest aktualne. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek nie przypadkowo obchodzony jest 5 listopada. To właśnie tego dnia urodził się nikt inny, tylko sam Walt Disney. A on jest przecież jednym z kilku największych na świecie twórców bajek.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. To wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Uczą kreatywności i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier.

Z okazji obchodów tego dnia w naszej szkole zorganizowane zostały konkursy. Nasze przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III bardzo chętnie wzięły udział w konkursie „Zgadnij kto to?”  Wśród osób, które udzieliły poprawnych odpowiedzi rozlosowano upominki w postaci bajeczek do czytania.    Gratulujemy zwycięzcom! A już wkrótce wyniki kolejnych konkursów plastyczno-czytelniczych „ Ulubiona postać z bajki” i „Zareklamuj książkę”.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *