LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

    Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Laboratoria Przyszłości”. „Laboratoria Przyszłości” to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Nasza szkoła zaopatrzyła się już w nowoczesne sprzęty między innymi: Drukarkę 3D, LEGO Education Spike Essential, Stację lutowniczą HOT AIR, Aparat fotograficzny, BECREO – zestaw do nauki programowania z mikrokontrolerem. Tym samym dzieci już od nowego roku szkolnego będą mogły korzystać z otrzymanych sprzętów i wejść na wyższy poziom edukacji, który zaczyna być dostosowany do coraz to bardziej nowoczesnego otaczającego nas świata. Odpowiednio dobrany sprzęt pozwoli szkole na jeszcze lepszą jakość edukacji, a uczniom na edukację w nowoczesnych warunkach, co na pewno przełoży się na lepszą motywację i lepsze wyniki nauczania.

W miesiącu czerwcu odbyły się już pierwsze zajęcia dla uczniów w nowej pracowni, podczas których rozwijali pierwsze umiejętności kulinarne wykonując wiosenną sałatkę.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.