JASEŁKA W WYKONANIU UCZNIÓW KLASY VII

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie to najpiękniejszy czas w roku. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami oraz składanie sobie życzeń.

W tym roku szkolnym uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą przygotowali inscenizację Jasełek. Wystawione zostały one wieczorem 15 grudnia. Uczniowie zaprezentowali wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Wcielili się w role Maryi i Józefa, Pasterzy, Aniołów, Trzech Króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Wystąpił również Herod, Generał oraz śmierć a nad całością czuwał narrator. Przedstawienie było wyjątkowe. Uczniowie z dużym zaangażowaniem odgrywali swoje role i przeżywali magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

17 grudnia odbyła się klasowa wigilia. Był poczęstunek, życzenia, nie zabrakło również kolęd. Szkolna wigilia to czas, by pobyć ze sobą w miłej, serdecznej atmosferze. To czas, by ze sobą porozmawiać, wymienić się przedświątecznymi wrażeniami i zwyczajnie lepiej się poznać.

WESOŁYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.                   

Galeria foto: https://photos.app.goo.gl/dxNYmNJUYVLHLfNT9

Film z Jasełek: https://drive.google.com/file/d/1TVW5-BDuVa-ro5u2KcZF41RK6igdpKE_/view?usp=sharing

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.