WRĘCZENIE NAGRÓD W III OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DLA DZIECI NA RYMOWANKĘ O BEZPIECZEŃSTWIE W GOSPODARSTWIE ROLNYM

3 czerwca 2022 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w III Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Konkurs odbywał się pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.   Organizowany był przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Konkurs miał na celu popularyzowanie wiedzy o zagrożeniach wypadkowych związanych z upadkami osób w gospodarstwach rolnych. Konkurs promował prawidłowe nawyki i zachowania dzieci związane z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzował „Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat”.

Dwóch uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych w tym konkursie:

Tomasz Ciasnocha uczeń klasy 6 na etapie wojewódzkim został laureatem, zajmując I miejsce. W związku z tym, że Tomek został laureatem, jego praca została wysłana do Warszawy na dalszy etap konkursu. Po rozpatrzeniu prac przez Centralną Komisję Konkursową, Tomek został laureatem etapu centralnego. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy) oraz zawarciu w niej przynajmniej 4 z wymienionych słów (upadek, przyczyna, prewencja, zdrowie, buty, ślisko, bezpieczeństwo, wchodzić). Tomek był jedną z dwóch osób, które użyły wszystkich słów. Z całego województwa wpłynęło 77 prac. Wyłoniono 3 laureatów.

Karol Bednarz uczeń klasy 5 za swoją pracę plastyczną otrzymał wyróżnienie  w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci ” Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko wypadków znamy”.

14 czerwca 2022 r. odbędzie się  uroczysta gala podsumowująca konkurs w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Tomek weźmie w niej udział, gdzie na prośbę organizatora, odczyta swoją rymowankę.

Tomkowi i Karolowi serdecznie gratulujemy.

galeria foto: https://photos.app.goo.gl/aEqBHBGpPW78d5w79

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.