WYJAZD UCZNIÓW KLAS IVA i IVB, V i VI DO KINA „ ZORZA”


internet21 marca 2018 r.

 

21 marca 2018 roku uczniowie klasy IVA i IVB oraz V i VI uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie twórców cenionego programu „Lekcja  w kinie”. Obecne przedsięwzięcie nosiło tytuł „Uwaga! Internet!”.

Podczas lekcji  uczniowie dowiedzieli się, co to jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić. Dowiedzieli się, jak sprawdzić, czy podana informacja jest prawdziwa oraz zrozumieli, jakie szkody potrafi wyrządzić hejter i dlaczego youtuberzy stają się bardziej znani od aktorów. Zobaczyli ponadto, jak by było, gdyby Internet przestał działać. Zrozumieli także, w jaki sposób media zmieniają nasze życie i patrzenie na świat.

W drugiej części spotkania został zaprezentowany film pt. „Labirynt”, w którym rezolutny Frikke musiał się podjąć wyjątkowo trudnego zadania. W wirtualnej przestrzeni zostają uwięzieni jego znajomi ze szkoły. W końcu po wielu perypetiach udaje się mu uwolnić przyjaciół i wszystko kończy się szczęśliwie. „Labirynt” to fantastyczna, pełna przygód historia, która nie tylko udowadnia, jak ważna jest przyjaźń, ale też uczy, że świat ukazany w grach komputerowych może być niebezpieczny.

Lekcja w kinie, jak się okazało, to wartościowy i odpowiadający na potrzeby szkoły program realizujący cele zawarte w Planie Wychowawczo-Profilaktycznym szkoły.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *