WYJAZD UCZNIÓW KLAS II i III GIMNAZJUM DO KINA „ ZORZA”


26 marca 2018 r.

26 marca 2018 roku uczniowie klas II i III gimnazjum uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w ramach ogólnopolskiego projektu „Lekcja w kinie”.

Zajęcia dotyczyły korzyści i zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu. Uczniowie mieli możliwość przekonania się, w jaki sposób media zmieniają nasze życie i patrzenie na świat. Dowiedzieli się, że nikt z nas nie jest anonimowy w sieci.

Uczniowie obejrzeli również film „Lek na całe zło”. Główny bohater filmu, Casper, fascynuje się światem muzyki. Los stawia przed nim wyzwanie – chorobę nowotworową matki. W obliczu wiadomości o jej chorobie chłopiec postanawia znaleźć ojca. Wyobrażenia wobec długo wyczekiwanego spotkania okazały się sprzeczne z rzeczywistością. Ojciec – wybitny, pochłonięty własną karierą fotograf, rozczarował syna. Skazany zupełnie na siebie Casper próbuje zachować ostatnie chwile z matką w pamięci. W końcu postanawia znaleźć w sobie siłę, by walczyć o uczucie dziewczyny i własne marzenia muzyczne.

Kolejnym etapem wyjazdu był udział w lekcji historycznej przeprowadzonej w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Lekcja dotyczyła udziału mieszkańców miasta Rzeszowa w powstaniu styczniowym. Uczniowie poznali przyczyny wybuchu powstania, jego przebieg oraz ludzi z naszego regionu, którzy czynnie brali udział w prowadzonych działaniach.

Mieli również możliwość obejrzenia wystawy na temat historii miasta Rzeszowa. W gablotach i na planszach mogli zobaczyć właścicieli Rzeszowa, poznać historię miasta. Zobaczyli również makietę wykonaną na podstawie unikalnego planu Miasta Rzeszowa wykonanego w roku 1762 przez Karola Henryka Wiedemanna, przedstawiającego miasto z lotu ptaka.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *