Samorządy mają głos


W tym roku szkolnym, po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Samorządy mają głos” organizowanej we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem akcji było rozwijanie samorządności uczniowskiej oraz przygotowanie młodych ludzi do roli świadomych i aktywnych obywateli.

 Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego przeprowadzone zostały 30 września. Prawo do kandydowania mieli członkowie samorządów klasowych wybrani w demokratycznych wyborach oraz każdy uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum, który zebrał 10 podpisów i przedstawił stosowną argumentację. Kandydaci do władz Samorządu Uczniowskiego zostali zarejestrowani i przystąpili do kampanii wyborczej. Przygotowali plakaty wyborcze, w których przedstawili swój program i zachęcili do oddania głosu.

W tym roku szkolnym kandydowali:

– w szkole podstawowej: Dudek Kacper, Gnat Weronika, Janusz Julia, Piatczyc Paulina, Pieczonka Karolina, Pieczonka Kinga, Puc Wiktoria, Wepsięć Sybilla;

– w gimnazjum: Bielenda Zuzanna, Dragan Anita, Brzoza Jerzy, Cyrnek Aleksandra, Ślęzak Jan, Trojnar Aleksandra.

Czynne prawo wyborcze posiadał każdy uczeń, który okazał legitymację potwierdzającą tożsamość i złożył podpis na liście. Lokal wyborczy otwarty był od godziny 8.00 do 13.30, a Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Damian Barszczowski, Emilia Bober, Artur Cisło, Sebastian Gunia, Łukasz Kiljan, Jakub Śliz czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów. Wyniki już wkrótce.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *