„Samorządy mają głos” w naszej szkole


W bieżącym roku szkolnym, w naszej szkole przeprowadzona zastała już po raz kolejny akcja „Samorządy mają głos”, w ramach której wybrani zostali przedstawiciele do władz Samorządu Uczniowskiego. Celem akcji jest rozwijanie samorządności uczniowskiej oraz przygotowanie młodych ludzi do roli świadomych i aktywnych obywateli.

Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego przeprowadzone zostały 25 września. Prawo do kandydowania mieli członkowie samorządów

klasowych wybrani w demokratycznych wyborach oraz każdy uczeń szkoły podstawowej,

który zebrał 15 podpisów i przedstawił stosowną argumentację. Kandydaci do władz Samorządu Uczniowskiego przygotowali plakaty wyborcze, w których przedstawili swój program i zachęcili społeczność szkolną do oddania głosu na siebie.

W tym roku szkolnym kandydowali: Całka Patryk, Gaweł Aleksandra, Gnat Weronika, Janusz Julia, Michałek Zofia, Pieczonka Kinga.

Czynne prawo wyborcze posiadał każdy uczeń, który okazał legitymację potwierdzającą tożsamość i złożył podpis na liście. Lokal wyborczy otwarty był od godziny 8.00 do 13.00, a Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Julia Bielenda, Kinga Kwiatkowska, Julia Pukała czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów.

Małgorzata Mikłoś

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *