Pasowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Łące


pasowanie 201716 października 2017 r.

16 października na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Łące odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia klasy I. W obecności rodziców, uczniów klas „0”, II i III oraz zaproszonych gości pierwszacy prezentowali swoje zdolności wokalne, taneczne i recytatorskie. Do tej uroczystości przygotowywali się już od początku roku szkolnego pod opieką pań: Magdaleny Sądy-Pytko i Urszuli Gnat, a także starszych uczniów naszej szkoły. Wspólnie z Dobrą Wróżką, odwiedzając kolejne Cztery Krainy: Mądrości, Współpracy, Muzyki oraz Miłości, wykazali się znajomością wielu

piosenek, wierszy i tańców. Popisali się wiedzą na temat szkoły, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, naszej ojczyzny, a także umiejętnością współpracy w grupie. Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, w odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Zofia Pasierb dokonała pasowania na ucznia klasy I, a następnie wręczyła pierwszakom pamiątkowe dyplomy, drobne upominki przygotowane przez Radę Rodziców, a także legitymacje szkolne.
Po części artystycznej wykonano pamiątkowe zdjęcia i posadzono klasowe drzewko na przyszkolnym placu zabaw. Następnie na stołówce szkolnej odbył się słodki poczęstunek, a po nim w sali 15 przygotowano dla pierwszaków zabawy przy muzyce. Wszyscy świetnie się bawili. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.
Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, pierwszakom zaś życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Magdalena Sądy-Pytko

>> GALERIA ZDJĘĆ

 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *