Ogólnoplski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – eliminacje powiatu rzeszowskiego


turniej 129 kwietnia br. w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatu rzeszowskiego w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.W Turnieju udział wzięło osiem czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych: Górno Nr 1, Górno Nr 2, Dąbrowa, Łąka, Niechobrz, Łowisko, Krasne, Harta oraz osiem trzyosobowych drużyn ze szkół gimnazjalnych: Górno, Łąka, Hyżne, Harta, Jasionka, Nr 4 w Bratkowicach, Boguchwała, Łowisko.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego,w tym w szczególności bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Założeniem turniejów jest jak najszerszy udział dzieci i młodzieży. Aby dotrzeć do finału krajowego uczestnicy przechodzą eliminacje na poziomie szkoły, gminy, powiatu i województwa.
Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonała Pani Zofia Pasierb – Dyrektor Zespołu Szkół w Łące. Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna miała na celu sprawdzenie wiedzy uczestników z zakresu przepisów o ruchu drogowym, znajomości znaków drogowych i zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Po rozwiązaniu testu każdy uczestnik turnieju przystąpił do części praktycznej, polegającej na przejechaniu rowerem przez miasteczko ruchu drogowego i pokonaniu toru przeszkód.

W kategorii szkół podstawowych

 1. I miejsce zajęła SP w Łące w składzie: Jerzy Brzoza, Aleksandra Cyrnek, Łukasz Kiljan, Izabela Kocój z opiekunem Panią Justyną Wajdą,
 2. II miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Górnie w składzie: Michał Kutyła, Marcin Kutyła, Agata Naja, Aleksandra Łach z opiekunem Panem Jackiem Rembiszem,
 3. III miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 2 w Niechobrzu w składzie: Konrad Rak, Eryk Kryś, Joanna Baran, Katarzyna Kiszka.

W klasyfikacji indywidualnej miejsca kolejno zajęli:

 1. Konrad Rak SP Nr 2 w Niechobrzu,
 2. Aleksandra Cyrnek SP Łąka,
 3. Jerzy Brzoza SP Łąka.

Zwycięska drużyna ze SP w Łące będzie reprezentowała powiat rzeszowski w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 23 maja w Jaćmierzu.

W kategorii szkół gimnazjalnych

 1. I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Górnie w składzie: Dominik Zdeb, Artur Maziarz, Karol Sączawa z opiekunem Panem Jackiem Rembiszem;
 2. II miejsce – drużyna z Gimnazjum w Łące w składzie: Bartosz Wiszka, Adrian Laskowski, Mateusz Lech pod opieką Pani Ewy Demków,
 3. III miejsce – Gimnazjum w Łowisku w składzie: Paweł Piróg, Ewelina Kida, Patryk Ożóg z opiekunem Panią Krystyną Partyką.

W klasyfikacji indywidualnej miejsca kolejno zajęli:

 1. Dominik Zdeb z Gimnazjum w Górnie,
 2. Paweł Piróg z Gimnazjum w łowisku,
 3. Mateusz Lech z Gimnazjum w Łące.

Zwycięska drużyna z Gimnazjum w Górnie będzie reprezentowała powiat rzeszowski w eliminacjach wojewódzkich dla szkół gimnazjalnych, które odbędą się w dniu 15 maja w Jaśle.

Organizatorami Turnieju byli:

 • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie,
 • Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie,
 • Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, 
 • Zespół Szkół w Łące.

Nagrody dla zwycięzców i uczestników Turnieju ufundował Dyrektor WORD w Rzeszowie – Pan Marek Ząbek.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *