DZIEŃ ZIEMI


ziemia 122 kwietnia 2017

„Ziemio nasza, Ziemio miła, Tyś nas wszystkich wykarmiła. Twe powietrze, lasy, wody to największa Twa uroda. Więc człowieku, pilnuj srodze, by nie padło wszystko w trwodze, bo gdy zniszczysz wszystko wszędzie, to i ciebie też nie będzie.”

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Jego celem jest popularyzowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie społeczeństwu, jakie zagrożenia wiążą się z rozwojem przemysłu. Na świecie jest to już 44. edycja tego ekologicznego święta. Obecnie Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 krajach świata. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano go w 1990 roku.      
W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy nieco wcześniej, bo 23 marca 2017 roku. Część artystyczną „Sprawa dla ekologa” przygotowali uczniowie klas I-III gimnazjum oraz reprezentanci przedszkola i klas I—III SP pod kierunkiem Pani Doroty Bojdy. Uczniowie przedstawili informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji, ponadto zachęcali wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Przedstawiciele klas zaprezentowali pokaz mody ekologicznej w samodzielnie wykonanych strojach. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej zaśpiewane przez szkolny chór pod kierunkiem Pani Joanny Durak.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *