11 Listopada

11.1111 listopada to data o wielkim znaczeniu dla każdego Polaka. Symbolizuje najważniejsze narodowe święto upamiętniające odzyskanie wolności przez Polskę.
11 listopada 1918 roku, po latach wysiłków i zmagań Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego. Starania o niepodległość naznaczone były również trudem i pracą Polaków na emigracji.

Polska odrodziła się w chwili klęski zaborców w I wojnie światowej. 11 listopada dekretem Rady Regencyjnej Józef Piłsudski otrzymał naczelne dowództwo nad wojskiem. Trzy dni później gremium to rozwiązało się, przekazując Naczelnikowi pełnię władzy nad odbudowującym się państwem.
W tym roku, to ważne dla każdego z nas święto będziemy obchodzić inaczej niż zwykle. Nie spotkamy się na uroczystej akademii, która rok rocznie organizowana była w naszej szkole, nie złożymy wspólnie kwiatów przy tablicy upamiętniającej ofiary II wojny światowej, nie zaśpiewamy razem pieśni „Wojenko, wojenko”, „Piechota” czy „ Rozkwitały pąki białych róż”, które zawsze brzmiały wyjątkowo uroczyście.
Każdy z nas może jednak w zaciszu swojego domu wraz z rodziną świętować ten szczególny dla nas dzień. Całą społeczność szkolną zapraszamy do poszerzenia swojej wiedzy o tych, tak ważnych dla nas Polaków wydarzeniach. Zachęcamy do zapalenia znicza czy złożenia kwiatów przy tablicy upamiętniającej ofiary II wojny światowej i wspólnego śpiewu. 
Poniżej zamieszczamy prezentację i śpiewnik wydawnictwa nowa era „Rozśpiewana przerwa”.


PREZENTACJA – 11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI:

https://drive.google.com/file/d/1gFjLCm9kqseFnd5QA7qtLv9j6RN0zE-l/view?usp=sharing


DZISIAJ WIELKA JEST ROCZNICA – ROZŚPIEWANA PRZERWA:

https://drive.google.com/file/d/1xFdzwIQ-ns0tiOXDLB3wZl3_bcfeY5fx/view?usp=sharing

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *