11 Listopada


11 listopada11 listopada to data o wielkim znaczeniu dla każdego Polaka. Symbolizuje najważniejsze narodowe święto upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. To właśnie tego dnia Polska po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy stała się wreszcie samodzielnym i niezależnym państwem.Uroczysta akademia z okazji tego wyjątkowego dnia odbyła się w naszej szkole w czwartek 9 listopada. W akademii, która rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i zaproszeni goście.  Część artystyczną przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem Pani Agnieszki Bryg, Pani Joanny Durak i Pani Małgorzaty Mikłoś.

 Młodzi artyści godnie uczcili pamięć bohaterów, którzy nie szczędzili krwi i życia, abyśmy teraz mogli żyć w wolnej, niepodległej Ojczyźnie. W kilku scenkach i wierszach o tematyce patriotycznej przedstawili ducha walki naszych przodków i trudną drogę Polaków do odzyskania upragnionej wolności. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia najważniejszych momentów z przebiegu I wojny światowej zamieszczonych w przygotowanej prezentacji multimedialnej. Ważne wydarzenia w dziejach Polski podkreślił również swoim śpiewem szkolny chór. Pieśni „Ojczyzno ma”, „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Pierwsza Brygada”, „Gdzie Ci chłopcy z tamtych lat …” Pisk Białego Orła …” brzmiały szczególnie uroczyście. Oddając hołd naszej Ojczyźnie, na koniec uroczystości z wielką powagą wszyscy uczestnicy odśpiewali „Rotę”.      

 Pani Dyrektor Zofia Pasierb podziękowała wszystkim wykonawcomi uczestnikom, podkreślając, że akademia z okazji Święta Niepodległości to okazja do poznania historii Polski i lekcja patriotyzmu. Zaprosiła zebranych do parafialnych i lokalnych obchodów Święta Niepodległości.

GALERIA ZDJĘĆ>> https://photos.app.goo.gl/6z1lR1oRqcILGAIp1

 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *