11 listopada

 


11 listopada11 listopada to data o wielkim znaczeniu dla każdego Polaka. Symbolizuje najważniejsze narodowe święto upamiętniające odzyskanie wolności przez Polskę.
W naszej szkole, jak co roku, odbyła się również uroczysta akademia z okazji 98. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystościach udział wzięli: zaproszeni goście: Pani Maria Kloc Radna Wsi Łąka, rodzice, dyrekcja,

nauczyciele oraz cała społeczność szkolna. Część artystyczną przygotowała młodzież z klasy I, II i III gimnazjum pod kierunkiem Pani Bożeny Sitarz i Pani Małgorzaty Mikłoś. Pieśni o tematyce patriotycznej wyśpiewał szkolny chór pod opieką Pani Joanny Durak.
Młodzi artyści godnie uczcili pamięć bohaterów, którzy nie szczędzili krwi i życia, abyśmy teraz mogli żyć w wolnej, niepodległej Ojczyźnie!
W swoim programie artystycznym ukazali najważniejsze momenty w dziejach i trudną drogę do odzyskania upragnionej wolności. Pieśni w wykonaniu chóru: „Wojenko, wojenko”, „Piechota”, „Rota”, „Ojczyzna ma…” czy „ Rozkwitały pąki białych róż” brzmiały wyjątkowo uroczyście.

 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *