GRANT „CYFROWY NAUCZYCIEL”

  Z dumą informujemy, że Zespół Szkół w Łące otrzymał dofinansowanie na realizację grantu ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności oraz Unii Europejskiej – NextGenerationEU na zakup nowoczesnych pomocy i materiałów edukacyjnych.   Dofinansowanie otrzymaliśmy biorąc udział w projekcie Cyfrowy nauczyciel – szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe nauczycieli szkolnych z obszaru: mazowieckie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie. Dzięki niemu nasi nauczyciele podnoszą swoje kompetencje cyfrowe, a szkoła zyska nowy sprzęt, który uatrakcyjni codzienne zajęcia.   Inicjatywa jest realizowana w ramach… Czytaj wiecej

„II GMINNY KONKURS POŚWIĘCONY OSOBIE ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II” POD PATRONATEM HONOROWYM WÓJTA GMINY TRZEBOWNISKO

      Nasza szkoła miała zaszczyt zorganizować Gminny Konkurs poświęcony Osobie Św. Jana Pawła II „Światło dla świata – papież, który zmienił historię”, który odbył się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Trzebownisko. Wydarzenie zostało przygotowane z myślą o uczniach szkół podstawowych z terenu gminy i miało na celu przybliżenie postaci Wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II, jego życia, nauczania oraz wartości, które pozostawił młodemu pokoleniu. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych.   Uczniowie klas I–III wzięli udział w… Czytaj wiecej

WYCIECZKA DO ZAGRODY GARNCARSKIEJ W MEDYNI GŁOGOWSKIEJ

   6  maja przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do zagrody garncarskiej w Medyni Głogowskiej. Brały udział w warsztatach garncarskiej. Lepiły z gliny na kole garncarskim. Poznały dawne życie na wsi bez prądu i technologii. Wsi spokojna wsi wesoła.     A na końcu wyprawy nie zabrakło smakowitych lodów. fotorelacja Magdalena Gaweł-Stochla

UROCZYSTA AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA 235. ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

   W dniu 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Było to wydarzenie pełne refleksji, wzruszeń i dumy z narodowego dziedzictwa. Uroczystość stanowiła ważną lekcję historii oraz okazję do kształtowania postaw patriotycznych wśród uczniów, którzy zgromadzili się w sali gimnastycznej ubrani w stroje galowe. Akademia rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.      Program artystyczny został przygotowany przez II grupę przedszkolną TYGRYSKI oraz uczniów Zespołu Szkół w Łące. Na początku dzieci… Czytaj wiecej

ZAPISY NA DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLU W ŁĄCE

Szanowni Rodzice     W przedszkolu w Łące rozpoczęły się zapisy na dyżur wakacyjny od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2026 r. Prosimy o przemyślane zapisy i rozważne rezerwowanie miejsca w naszej placówce.      Organizacja dyżuru wakacyjnego wymaga starannego zaplanowania pracy kadry pedagogicznej,  jak i pracowników niepedagogicznych. W załączeniu karta zapisu na dyżur wakacyjny. KARTA ZAPISU DZIECKA NA DYŻUR WAKACYJNY 2026

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ- PÓŁKOLONIA INTEGRACYJNO‑SPORTOWA W ZESPOLE SZKÓŁ W ŁĄCE.

 Tegoroczna półkolonia integracyjno‑sportowa, która odbyła się w naszej szkole w dniach 23–27 lutego 2026 r., była pełna radości, kreatywności, ruchu i wspólnego odkrywania świata. Przez pięć dni uczestnicy brali udział w różnorodnych aktywnościach, które pozwoliły im rozwijać talenty, budować relacje i świetnie się bawić. Już od pierwszych chwil dzieci integrowały się podczas wspólnych zabaw, tworząc zgraną drużynę gotową na kolejne wyzwania. Każdy dzień rozpoczynaliśmy aktywnie na krytej pływalni w Nowej Wsi, gdzie pod okiem instruktorów uczestnicy doskonalili swoje umiejętności pływackie… Czytaj wiecej

AKADEMIA Z OKAZJI 21 ROCZNICY ŚMIERCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

   Akademia szkolna z okazji 21. rocznicy śmierci Świętego Jana Pawła II -uroczystość, która odbyła się już po raz trzeci w naszej szkole – Zespole Szkół w Łące – miała miejsce 1 kwietnia, dzień przed rocznicą śmierci Papieża Polaka. Przebiegała pod hasłem „Święty uśmiechnięty”, a jej głównym celem było przypomnienie postaci Jana Pawła II jako człowieka pełnego radości, nadziei i wiary, który swoją  postawą inspirował miliony ludzi na całym świecie.    Program artystyczny został przygotowany na podstawie fragmentów filmu „Karol… Czytaj wiecej

UROCZYSTE PODSUMOWANIE REALIZACJI MINI GRANTU „MIĘDZY CISZĄ A KRZYKIEM – O ŻYCIU W CIENIU ZAGŁADY”

30 marca 2026 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowująca realizację mini grantu „Między ciszą a krzykiem – o życiu w cieniu Zagłady”. Przedsięwzięcie to stanowiło część projektu „Building a Network of Holocaust Educators in Poland”, realizowanego we współpracy oraz dzięki wsparciu finansowemu Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. Nad rzetelnością historyczną i merytoryczną stroną działań opiekę objęło Żydowskie Muzeum GALICJA w Krakowie.   Podczas uroczystości uczniowie klasy VIII opowiedzieli i zaprezentowali efekty swojej kilkumiesięcznej pracy. W ramach mini grantu… Czytaj wiecej

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE „ZDROWIE- TWÓJ NAJLEPSZY PRZYJACIEL” W GRUPIE III PRZEDSZKOLA

    W poniedziałek 30 marca 2026 r. o godz. 9.00 w naszym przedszkolu w grupie III Motylki zostały przeprowadzone zajęcia na temat „Zdrowie- Twój najlepszy przyjaciel.” Zajęcia dydaktyczne  dla dzieci  przeprowadzone przez Panie  z  NFZ – Podkarpacki Odział Wojewódzki w Rzeszowie i koncentrowały się na edukacji żywieniowej.  Dzieci  poprzez zabawę nauczyły się rozpoznawać zdrowe produkty, poznały znaczenie owoców i warzyw oraz rozwijały dobre nawyki żywieniowe. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę  za uczestnictwo  w tych zajęciach. Fotorelacja

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW Z GRUP I i II DO „SENSIS”

  Przedszkolaki z gr I i II brały udział w wycieczce do „Sensis”. Poznawaliśmy zmysłami świat. Dzieci uczestniczyły w spektaklu polisensorycznym w sali doświadczania świat. Gra świateł i projekcji zrobiła na nas ogromne wrażenie. Lecieliśmy rakietą 3D w kosmos. Poruszaliśmy się w galaktyce i pozwalaliśmy planety. Ćwiczyliśmy swoje umiejętności sensoryczne i poznawaliśmy świat wieloma zmysłami. Było mnóstwo zabaw I konkurencji sprawnościowych, sportowych i rozwijających koordynację wzrokowo-ruchową. Fotorelacja Serdecznie dziękujemy firmie „Sensis” za zaangażowanie i serdeczne przyjęcie.