Szkoła Podstawowa w Łące otrzymała laptopy


8 czerwca br. Wójt Gminy Trzebownisko Pan Lesław Kuźniar przekazał Szkole Podstawowej w Łące dwa laptopy dla uczniów i jeden laptop dla nauczyciela, zakupione w ramach projektu grantowego pn. ZDALNA SZKOŁA – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

 
Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ramach tego projektu Gmina Trzebownisko pozyskała grant w kwocie 80.000,00 złotych na zakup komputerów. Zakupiono 32 laptopy, które w dniu 8 czerwca Wójt Gminy Trzebownisko Pan Lesław Kuźniar przekazał szkołom z terenu gminy.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *