KARMA WRACA


karma wracaW Zespole Szkół w Łące została zorganizowana zbiórka karmy i potrzebnych rzeczy dla psów i kotów z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Kundelek”. Zbiórka odbyła się w dniach od 19.11.2018 do 23.11. 2018r. Zbiórkę zorganizowały uczennice klasy III gimnazjum: Julia Bielenda, Zuzanna Krzeszowiak i Joanna Gnat wraz z panią Anną Kurpaską. Udało się zebrać: 25 kg suchej karmy, 10 kg mokrej karmy, zabawki, koce, gryzaki, miski i obroże. Wielu uczniów zaangażowało się w tę akcję i pomogło zwierzętom ze schroniska.

 

Wszelkie zwierzęta  przebywające w schronisku „Kundelek”, jak w większości tego typu placówkach, dużo częściej  narażone są na różnego rodzaju infekcje niż psy i koty przebywające w domach. Z tych też powodów muszą być dobrze żywione i potrzebują dobrej jakości karmy,  tak suchej,  jak i mokrej.

Tego roku na terenie schroniska utworzony został  kącik spotkań wolontariuszy pn. „Zielony salonik”. To tutaj można bezpiecznie zajmować się powierzonym psem, wyjść z nim na spacer, wyszczotkować go i tak zwyczajnie pobyć z nim. 

Anna Kurpasa

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *