Jarosław Sokół „Czas honoru. Przed burzą”


czas honoru 1

„Czas Honoru – Przed Burzą” to kolejna część losów dobrze nam znanych cichociemnych.

Egzekutor Bronek, fałszerz dokumentów Janek oraz oficer wywiadu Michał i jego starszy brat Władek, szef komórki łączności z Londynem, prowadzą zaciętą walkę z okupantem. Ich najgroźniejszym wrogiem staję się ambitny szef warszawskiego gestapo, były as niemieckiej policji Lars Rainer, którego wątek zostaje bardziej rozbudowany niż w telewizyjnej interpretacji.

Zapierające dech w piersiach akcje dywersyjne łączą się z wątkami miłosnymi głównych bohaterów. Możemy śledzić losy ulubionych par. Janka i Leny, uciekinierki z getta, której trudno odnaleźć się w wojennej rzeczywistości, Władka i łączniczki Rudej, którzy od pierwszego spojrzenia zakochali się w sobie do szaleństwa, Michała i Celiny, którzy mimo przeciwności szukali wspólnego szczęścia, oraz Wandy i Bronka pary z doświadczeniami i ogromną wiarą w to, że w końcu będą szczęśliwi. Podczas pobytu na Pawiaku doświadczają brutalności jakiej do tej pory nie doznali. Bestialskie przesłuchania sprawiły, iż młodzi cichociemni zaczynają rozumieć, że nawet oni nie zmienią

biegu wydarzeń.

Fascynująca i pełna zwrotów akcji historia o miłości, historii i wielkiej przyjaźni ludzi, którzy gdyby nie wojna, pewnie nigdy by się nie poznali. Prócz nowych i rozbudowanych wątków, możemy utożsamiać tę część z II serią serialu. Mimo faktu, iż jest to już druga część, jest równie ciekawa i intrygująca jak pierwsza.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *