Finał Ligi Mistrzów Orlik Polska w Łące PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
piątek, 30 września 2016 10:01

24 i 25 września 2016 roku na Kompleksie Sportowym „Orlik” przy Zespole Szkół w Łące przeprowadzona została 6. Edycja Turnieju Finałowego Ligi Mistrzów Orlik Polska. Turniej odbywał się pod patronatem Fundacji Orlik Polska, Ministerstwa Sportu i Turystyki, TVP oraz „Podkarpackie Przestrzeń Otwarta”.

Do Łąki przyjechało 20 najlepszych ekip z całej Polski wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich, w których wzięło udział ponad 40 tys. zawodników amatorów i 3500 tys. drużyn. Przyjechali, aby rozegrać finały ogólnopolskie.

Otwarcie uroczystości odbyło się na obiekcie w Łące w sobotę o godzinie 8.00. Ceremonii otwarcia przewodniczyli:

- Jerzy Cypryś – przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

- Marek Sitarz – wicestarosta Powiatu Rzeszowskiego

- Zofia Pasierb – Dyrektor Zespołu Szkół w Łące.

Mecze eliminacyjne rozegrane zostały w sobotę na Orliku w Łące i Orliku
w Rzeszowie przy ulicy Budziwojskiej. W niedzielę w Łące odbyły się finały, w których wyłoniono zwycięzców. W finale zespół Albatros Ząbki pokonał Gentikus Białystok 6:2.
Na podium stanęli także reprezentanci gospodarzy - Polonia Rzeszów, która wywalczyła brązowy medal. Puchary i dyplomy wręczyli:

- Krystyna Wróblewska – poseł na Sejm RP

- Adam Mróz – Fundacja Orlik Polska

- Mieczysław Golba – senator RP, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej

- Andrzej Szlachta – poseł na Sejm RP

- Lesław Kuźniar – Wójt Gminy Trzebownisko

Na zakończenie rozegrany został mecz pokazowy, w którym zmierzyli się najlepsi zawodnicy z trzech zwycięskich drużyn z reprezentacją Polski w futsalu. Kolejna edycja ruszy na wiosnę.