Federico Moccia „Trzy metry nad niebem”


trzy metryBabi to ułożona dziewczyna, wzorowa uczennica z dobrej rodziny. Gdy pewnego dnia spotyka na swojej życiowej drodze Stepa, rasowego chuligana dla którego ćwiczenia na siłowni, bijatyki i burdy uliczne to codzienność wydaje jej się, że nigdy nie odwzajemni uczucia, jakim on ją obdarzył od pierwszego wejrzenia. Powoli jednak zaczyna poznawać życie młodocianego przestępcy i zostaje wciągnięta w jego niebezpieczny świat – złodziei i szybkich motorów. Wraz z rosnącą namiętnością oboje się zmieniają. Babi poznaje ciemną stronę ludzi, otwiera się na nowe wyzwania, a Step łagodnieje. Oboje dojrzewają i odkrywają nowe, sprzeczne z sobą światy. Federico Moccia jest czarodziejem słów. W książce Trzy metry nad niebem” odmalował romantyczną historię, która wciąga, zaskakuje i pokazuje jak można się zmienić pod wpływem innych.
Bohaterowie są najważniejszym i mocnym punktem tej książki. Na każdej stronie, wciąż ewoluują, zmieniają się. Są niesamowicie żywi, czasem robią coś zupełnie spontanicznie i dają się porwać sile uczucia. Pan Moccia ukazał nam ich, jako zupełnie innych

lecz zostawił, jako podobnych. I choć nie tylko oni występują w powieści, to na nich głównie się skupiamy – reszta bohaterów zostaje pokazana dość pobieżnie.Fabuła powieści jest niezmiernie zaplątana, przez dłuższy czas nie wiemy czy główni bohaterowie postanowią być ze sobą. Wiele zwrotów akcji potęguję ciekawość.

 

 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.